A+ A-
logotypy
element graficzny strony
strona główna word link zewnętrzny mazovia.pl link zewnętrzny do biletynu informacji publicznej
Numery kont bankowych          Egzaminy - PBS / Ciechanów 77 8213 0008 2001 0021 0425 0001            Szkolenia PBS / Ciechanów 93 8213 0008 2001 0021 0425 0004
element graficzny strony

Szybki kontakt

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
w Ciechanowie

ul. Mleczarska 27
06-400 Ciechanów
tel.: Sekretariat (023) 673-57-00,
       Wydział Szkolenia i BRD 23 672-41-41,
       Wydział Egzaminowania 23 673 -24 -56,


e-mail: sek@word.ciechanow.pl

Oddział Terenowy w Mławie
ul. Kopernika 38
06-500 Mława
tel.: (23) 655-26-33

Godziny pracy WORD: 8.00 - 16.00
od poniedziałku do piątku

Menu

link zewnętrzny

Aktualności

Rejonowe Eliminacje Turnieju BRD Dzierżenin 2019
2019-05-10

Rejonowe Eliminacje Turnieju BRD Dzierżenin 2019

10 maja 2019 roku po raz kolejny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie zorganizował Eliminacje Rejonowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Współorganizatorami byli Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie, Starostwo Powiatowe w Pułtusku, Urząd Gminy w Pokrzywnicy i Delegatura Kuratorium Oświaty w Ciechanowie.

W turnieju rywalizowały po dwie najlepsze  drużyny  ze szkół podstawowych z powiatów należących do subregionu ciechanowskiego.

W kategorii wiekowej 10-12 lat byli to reprezentanci z SP Syberia, SP Wieczfnia Kościelna, SP Radzanów, SP Gąsocin, SP nr 3 Ciechanów, SP Świercze, Zespołu Placówek Oświatowych Winnica, SP Naruszewo oraz SP Stare Gralewo.

W kategorii wiekowej powyżej 12 lat rywalizowali ze sobą przedstawiciele SP Sinogóra, SP Syberia, SP Wieczfnia Kościelna, SP Radzanów, SP Kraszewo, SP nr 3 Ciechanów, Publicznego Gimnazjum Gzy, Zespołu Placówek Oświatowych Obryte, SP z Oddziałami Integracyjnymi Dzierżenin, SP Naruszewo oraz SP Raciąż.

Uczniowie musieli wykazać się ponadprzeciętną wiedzą z zakresu wiedzy teoretycznej o ruchu drogowym oraz umiejętnościami praktycznymi na rowerowym torze przeszkód i z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rywalizację oceniał zespół sędziowski w składzie: policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ciechanowie, Mławie, Płońsku, Pułtusku i Żurominie, przedstawiciele WORD Ciechanów oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Sędzią głównym turnieju była Anna Smolińska – Kierownik Wydziału Szkoleń i BRD w WORD Ciechanów.

Zwycięstwo w turnieju zagwarantowali sobie:

KATEGORIA WIEKOWA 10-12 lat:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Naruszewie   

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Świerczach

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Sinogórze

  

KATEGORIA WIEKOWA powyżej 12 lat:

I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Gzach

II miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Naruszewie

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostały: Magdalena Żurańska (SP Naruszewo) i Katarzyna Gawlińska (SP Kraszewo).

Dwie zwycięskie drużyny wywalczyły sobie awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 22 maja 2019 roku o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 14 w Warszawie – Ursusie.

Zwycięzcy eliminacji, oprócz dyplomów i pucharów, otrzymali nagrody rzeczowe. Za zajęcie I miejsca – kamerki sportowe, za zajęcie II miejsca – dyski przenośne, a za miejsce III – głośniki mobilne. Za wytrwałą rywalizację każdy z uczestników otrzymał nagrodę pocieszenia.

Wszystkie nagrody w turnieju zostały ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy w Pokrzywnicy.

Organizatorzy Rejonowych Eliminacji XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym składają gorące podziękowania na ręce dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie - za życzliwość i stworzenie odpowiednich warunków do przeprowadzenia Turnieju, a opiekunom grup za profesjonalne przygotowanie uczniów z zakresu wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznej.

Życzymy dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach Turnieju!


TESTY Z ODPOWIEDZIAMI -GR 1- turniej powiatowy

TESTY Z ODPOWIEDZIAMI -GR 2- turniej powiatowy

TESTY Z ODPOWIEDZIAMI -GR 1- turniej rejonowy

TESTY Z ODPOWIEDZIAMI -GR 2- turniej rejonowy

Copyright Wojewódzki Ośwodek Ruchu Drogowego 2016 realizacja: virtualmedia.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.